| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | M16 Connectors |
| Type | M16 Male Connector |
| Application | Sensor Or Automation |
| Gender | Female |
| Pins | 3pin 4pin 5pin |
|---|---|
| Pin | Brass/Gold |
| IP Degree | Ip67/68 |
| Type | Molded |
| Rated Current | 13A |
| Product Name | UCU Connector |
|---|---|
| Gender | Male To Female |
| Current Rating | 10A |
| Poles | 7pins |
| Connector Type | UCU FUS-1 |
| Contact Resistance | ≤5mΩ |
|---|---|
| Ambient Temperatur | -20℃~+80℃ |
| Insulation Resistan | ≥100MΩ |
| Pins | 4p, 5P, 3P, 8P |
| Degree Of Protection | IP67 |
| Pins | 3 4 |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Type | Assembly Connector |
| Shell Material | Zinc Alloys With Nikelplate |
| Insert Material | Pa66+gf20% |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | M5,M8,M12 |
| Application | Automotive/Sensor/Electrical Equipment |
| Product Name | M12 Waterproof Cable Connector |
| Orientation | Straight / Right Angle / Straight To Right Angle / Y Type |
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Coded | A B D X Coded |
| Gender | Male/Female |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
| Cable AWG | 26AWG-22AWG |
| Coupling | Threaded Coupling |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Shell Material | Zinc Alloy With Nikelplate |
| Mating Cycle | 500times |
| Insert Material | PA66+%30GF |
| Orientation | Straight |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Product Name | M12 D Code Molding Waterproof Cable |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Insert Material | TPU+GF |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Overmold Material | Transparent TPU |