| Contact | 3 4 5 8 12 17 Contacts |
|---|---|
| Coding | A B D X Coding |
| Rated Voltage | 250V |
| Rated Current | 4A |
| Cable Length | According To Customer Requirement |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Brand Name | Rigoal Connector(RG) |
| Model Number | M12-RJ45 Connector |
| Type | RJ45, Molded |
| Application | Ethernet |
| Connector Type | M12 4pin Female |
|---|---|
| Usage | Automation |
| Color | Blue |
| Rated Voltage | 60V |
| Warranty | 12 Months |
| Connector Type | M12 17 Pin Female |
|---|---|
| Usage | Automation |
| Color | Black |
| Rated Voltage | 60V |
| Warranty | 12 Months |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Model Number | M5 Connector |
| Application | Automotive, Automotive,industrial,LED,electrical |
| Pins | 4p, 5P, 3P |
| Cable Material | PVC/PUR |
| Rated Current | 4A |
|---|---|
| Rated Voltage | 250V |
| Pin | 3pin,4pin.5pin,8pin,12pin,17pin |
| Code | A B D Xcoded |
| Connector Locking System | Solder |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | 7/8 Assembly |
| Application | Audio & Video |
| Rated Voltage | 300V |
| IP Degree | IP67 |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | M5 M8 M12 M16 |
| Application | Aviation / Sensor/Electrical Equipment/Industrial Etc.., Sensor Or |
| Product Name | M12 Molded Cable |
| Contact Way | Screw |
| Model Number | SP11 SP13 SP17 SP21 SP29 Waterproof Connector |
|---|---|
| Application | Automotive, Automotive, Sensor,Automotion |
| Product Name | Connector SP1 13 17 21 29 Water Resistant 2 3 4 5 7 8 9 Pin C |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Termination | Screw/solder/crimp |
| Type | Adapter |
|---|---|
| Application | Sensor/Automotive |
| Gender | Male & Female |
| Color | Black, Metal |
| Product Name | M12 Molding Head Connector |