| Shell Material | Metal / Plastic |
|---|---|
| Rated Voltage | 250V For 3/4 Pin, 60V For 5/6pin, 30V For 8/12/17pin |
| Connector Type | To M12 / D-sub / RJ45 Ethernet / USB / MINI DIN / M8 / GX12 |
| Application | Miniature Sensors / Industrial Camera / Electrical Bike |
| Code | A / B / C / D / K / L / X / S / T Code |
| Gender | Male Female |
|---|---|
| Type | DIN, M Series |
| Coupling Nut | Brass With Nickel Plated |
| Contacts | M8 3 4 5 6 8 Pin Connector |
| Contact Way | Screw |
| Product Name | M12 Splitter |
|---|---|
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Shielding | Un-alaibable |
| Contacts | 3,4,5,8,12,17pins Are Available |
| Application | Sensor Or Automation |
| Pins | 3pin 4pin 5pin |
|---|---|
| Pin | Brass/Gold |
| IP Degree | Ip67/68 |
| Type | Molded |
| Rated Current | 13A |
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
|---|---|
| Insulation Resistance | ≥ 100M Ω |
| Operation Cycles | > 800 |
| Connector Series | M23 Connectors |
| Connector Contacts | Brass With Gold Plated |
| Pin | 6 / 7 / 9 / 12 / 17 / 19 Pin |
|---|---|
| Insulation Resistance | ≥100 MΩ |
| Direction | Straight / Angled |
| Certificate | CE ROHS ISO9001 |
| Gender | CE ROHS ISO9001 |
| Pins | 6pin 9pin 12pin 19pin 16pin |
|---|---|
| Waterproof Rate | Ip67/68 |
| Insert Material | PA66 |
| Rated Voltage | 150V |
| Contact Material | Brass, Gold Plated |
| Gender | Male Female |
|---|---|
| Type | DIN, M Series |
| Coupling Nut | Brass With Nickel Plated |
| Contacts | M8 3 4 5 6 8 Pin Connector |
| Contact Way | Screw |
| Gender | Male Female |
|---|---|
| Type | M8 2 3 4 5 6 8 Pin Connector |
| Contacts | 3 4 5 6 8 Pins |
| Coupling Nut | Brass With Nickel Plated |
| Shielding | Unavailable |
| Gender | Male Female |
|---|---|
| Pin Count | 3 4 5 6 8 |
| Coupling Material | Brass With Nickel Plated |
| Shielding | Unavailable |
| Contact Method | Screw |