| Type | L20 Waterproof Connector |
|---|---|
| Gender | Female |
| Contacts | 3pins |
| Material | PA66+GF |
| IP Rating | IP68 |
| Application | Power |
|---|---|
| Pins | 19P |
| Waterproof Rate | IP67 |
| Rated Current | 16*8A/3*10A |
| Insert Material | PA66 |
| Coupling | Threaded Coupling |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Shell Material | Zinc Alloy With Nikelplate |
| Mating Cycle | 500times |
| Insert Material | PA66+%30GF |
| Gender | Female |
|---|---|
| Product | 7/8'' Connector |
| Type | Assembly Connector |
| IP Rating | IP67 |
| Poles | 4pins |
| Gender | Male |
|---|---|
| Product Name | 7/8'' Connector |
| IP Level | IP67 |
| Poles | 5P |
| Locking System | Screw 7/8''-16UNF |
| Model Number | M5 Molded Connector |
|---|---|
| Poles | 3P 4P |
| Connector Gender | Female |
| Type | Molding Connector Cable |
| Rated Current | 1A |
| Gender | Female |
|---|---|
| Connector Name | 7/8'' Connector |
| Type | Molded Connector |
| Protect Level | IP67 |
| Contacts | 5P |
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
|---|---|
| Insulation Resistance | ≥ 100M Ω |
| Operation Cycles | > 800 |
| Connector Series | M23 Connectors |
| Connector Contacts | Brass With Gold Plated |
| Gender | Male & Female |
|---|---|
| Wire Gauge | 24-20AWG |
| Temperature Range | -40℃~+105℃ |
| Connector Terminal | Phosphor Bronze |
| IP Rating | IP67 |
| Cable Outer Diameter | 4.0-8.0mm |
|---|---|
| Current Rating | 5A |
| Voltage Rating | 250V |
| Temperature Range | -40℃~+105℃ |
| Connector Shell | Nickel Plated |