| Temperature Range | 20℃~+80℃ |
|---|---|
| Insert Material | PA66 |
| Contact Material | Copper Contact Gold Plating Contact |
| Rated Current | 4A/2A/1.5A |
| Cable Diameter | ≤4mm~≤8.0mm |
| Application | Automotive, Industrial |
|---|---|
| Material | PVC Or TPU |
| Connector Type | M12 To Valve |
| Pins | 3 4 5 6 8 12pin |
| Temperature Range | -25°C ~ +80°C / -40°C ~ +125°C |
| Model Number | M5 |
|---|---|
| Pins | 3P |
| Gender | Male |
| Type | Cable Connector |
| Rated Current | 1A |
| Orientation | Straight |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Operating Temperature | -30°C~105°C |
|---|---|
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
| Connector Locking System | Screw/Solder/PCB/Wire |
| Mechanical Operation | >500 Mating Cycles |
| Material Of Connector | CuZn PA66 |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Type | Waterproof Connector, Waterproof Connector |
| Application | Automation |
| Series | M12 |
| Coding | A,B,C,D,X |
| Temperature Range | 20℃~+80℃ |
|---|---|
| Insert Material | PA66 |
| Contact Material | Copper Contact Gold Plating Contact |
| Rated Current | 4A/2A/1.5A |
| Cable Diameter | ≤4mm~≤8.0mm |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | Waterproof Usb Series |
| Application | Automotive |
| Housing Material | PA66 |
| Cable Material | PVC |
| Shell Material | Copper/Zinc |
|---|---|
| Core Material | PA |
| Overmold Material | PVC/TPU |
| Terminal Material | Phosphor Copper |
| Mating Cycle | >500times |
| Contacts | 6pins |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Type | Panel Connector |
| Insert Material | PA66 |
| Cable Temperature | -40℃~+125℃ |