| Gender | Male & Female |
|---|---|
| Connector Type | Soldering |
| Rated Current | 1.5A-4A |
| Rated Voltage | 30-60V |
| Number Of Cores | 3/4/5/6/8 Pin |
| Pins | 2p 3p 4p 5p 6p 7p 8p 12p 14p 19p 24p |
|---|---|
| Coupling | Threaded Coupling |
| Shell Materials | Zinc Alloys With Nikelplated |
| Insert Material | PA66+GF20% |
| Gender | Male And Female, Male And Female |
| Product Name | M12 8pin Molding Cable |
|---|---|
| Application | Sensor Or Automation |
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Standard | IEC61076-2-10 |
| Contacts | 3 4 5 6 8 Pins |
| Orientation | Straight |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Model Number | M23 Connector |
|---|---|
| Application | Power ,sensor,automotive,ethernet,car Etc. |
| Gender | Male And Female |
| Connector Locking System | Screw |
| Cable Outlet | 6-10 Mm |
| IP Rating | IP67 |
|---|---|
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Mating Endurance | ≥500 |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | M5 M8 M12 M16 |
| Application | Aviation / Sensor/Electrical Equipment/Industrial Etc.., Sensor Or |
| Product Name | M12 Molded Cable |
| Contact Way | Screw |
| Gender | Male Female |
|---|---|
| Product Name | Rigoal M23 Connector Male And Female 19 Pin 623T Flange Type Panel IP67 Waterproof Assembly Panel Mount Connector |
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Certificate | CE/ROHS/IP67/REACH/IP68 |
| Connector Contacts | Brass With Gold Plated |
| Waterproof Rating | IP67, IP68 |
|---|---|
| Contact Way | Screw |
| IP Degree | IP67/IP68 |
| Type | M Series |
| Gender | Male Female |
| Rated Voltage | 250V |
|---|---|
| Contact Material | Brass, Gold Plated |
| Connector Type | Male Female Terminals |
| Temperature Range | -40℃ To +95℃ |
| Waterproof Rate | IP67 |