| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
|---|---|
| Connector Locking System | Screw/Solder/PCB/Wire |
| Mechanical Operation | >500 Mating Cycles |
| Material Of Connector | CuZn PA66 |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
|---|---|
| Standard | CAT5e/CAT6a |
| Connector Locking System | Screw/Solder/PCB/Wire |
| Gender | Male / Female |
| Cable OD | 5.5mm~7.0mm |
| Waterproof Grade | IP67/IP68 |
|---|---|
| Standard | CAT5e/CAT6a |
| Connection Mode | Screw/Solder/PCB/Wire |
| Material Of Connector | CuZn PA66 |
| Gender | Male / Female |
| Model Number | M5 |
|---|---|
| Pins | 4P |
| Gender | Female |
| Type | Cable Connector |
| Rated Current | 1A |
| Brand Name | Rigoal |
|---|---|
| Connector Number | M19 |
| Gender | Female And Male |
| Pins | 8pins |
| Color | Black |
| Model Number | M23 Connector |
|---|---|
| Application | Power ,sensor,automotive,ethernet,car Etc. |
| Gender | Male And Female |
| Connector Locking System | Screw |
| Cable Outlet | 6-10mm |
| M12 Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
|---|---|
| M12 Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| M12 Coding | A B D Coding |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
| Material Of D-SUB Connector | CuZn PA66 |
| Connector Name | M16 Panel Mount Connector |
|---|---|
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Application | Sensor Or Automation |
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Poles | 2 3 4 5 6 7 8 12 14 16 19 24pins |
| Product Name | M12 D Code Molding Waterproof Cable |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Insert Material | TPU+GF |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Size | M16 Assembly Connector |
|---|---|
| Couping | Threaded Couping |
| Terminination | Solder |
| Inset Material | PA66+GF20% |
| Shell Material | Zi/Cu With Nikelplate PA66+GF20% |