| Product Name | M5 3pin/4pin Molded Waterproof Connector Cable |
|---|---|
| Application | Sensor Or Automation |
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Contacts | 3 4 Pins |
| Contact Way | Screw |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | Waterproof Usb Series |
| Application | Automotive |
| Housing Material | PA66 |
| Cable Material | PVC |
| Connector | Solenoid Valve Connector |
|---|---|
| Type | DIN |
| Termination | Soldering |
| Model Number | Female Solenoid Valve |
| Application | Automotive |
| Gender | Female |
|---|---|
| Test Voltage | 1500V |
| Shell | Nylon PA66 Fire Resistance V-0 |
| Model Number | 2-12 Pin |
| Cable Guage | Per Your Requirement |
| Orientation | Straight |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Contacts | 12pins |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Type | Assembly Connector |
| Insert Material | PA66 |
| Cable Temperature | -40℃~+125℃ |
| Pins | 4p, 3P, 2P, 2pin 3pin 4pin |
|---|---|
| Rated Voltage | 500/300V |
| Color | Black |
| Temperature Range | -40~+105℃ |
| Cable Diameter | ≤9mm |
| Contacts | 6.7.9.12.17.19pins |
|---|---|
| Termination | Welding |
| Mating Cycle | >500times |
| Cable Temperature | -40℃~+125℃ |
| Shell Material | Copper/Zinc |
| Model Number | M5 |
|---|---|
| Poles | 4P |
| Gender | Male |
| Type | Molded Cable Connector |
| Rated Current | 1A |
| Name | M16 8 Pin Connector |
|---|---|
| Connector Locking System | Screw |
| Termination | Solder |
| Degree Of Protection | IP67 |
| Pins | 4p, 8P, 4pin 8pin |