| Orientation | Straight |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | 7/8 Assembly |
| Application | Audio & Video |
| Rated Voltage | 300V |
| IP Degree | IP67 |
| Model Type | M5 Molding Connector |
|---|---|
| Poles | 4P |
| Connector Gender | Female To Female |
| Rated Current | 1A |
| Rated Voltage | 60V |
| Connector Type | M5 Molding Connector |
|---|---|
| Contacts | 4P |
| Gender | Male To Male |
| Oriental | Right Angle And Straight |
| Rated Current | 1A |
| Model Number | 7/8P-P/S |
|---|---|
| Application | Automotive |
| Pins | 4p, 5P, 3P |
| Coded | A |
| Rated Current | 5A |
| Orientation | Straight |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Product Name | M12 Connector |
|---|---|
| Type | A Code |
| Poles | 8pins |
| Wire Gouge | AWG24-AWG26 |
| Mating Cycle | >500times |
| Color | Black |
|---|---|
| Application | Automotive |
| Type | Adapter,DIN |
| Material | PA66 |
| Product Name | Male Female Waterproof Bike Connector |
| Connector Type | M5 Molding Connector |
|---|---|
| Contacts | 4P |
| Gender | Male To Male |
| Oriental | Right Angle And Straight |
| Rated Current | 1A |
| Connector Type | M5 Panel Mount Connector |
|---|---|
| Contacts | 3P 4P |
| Gender | Male |
| Rated Current | 1A |
| Rated Voltage | 60V |