| Standard | IEC61076-2-101 |
|---|---|
| Contacts | 3,4,5,6 Pins Are Available |
| Gender | Female |
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Shielding | Un-alaibable |
| Product Name | T Type 4 Port Power Connector |
|---|---|
| Termination | Screw |
| Insert Material | TPU+GF |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Contact Pin | 12 Pin |
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Model Number | M12 Panel Mount |
| Operating Temperatur | -40℃~85 ℃ |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Contact Pin | 12 Pin |
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Model Number | M12 Panel Mount |
| IP Rated | IP67 |
| Model Number | M5 |
|---|---|
| Pins | 4P |
| Gender | Female |
| Type | Cable Connector |
| Rated Current | 1A |
| Minimum /Maximu | Operating Temperature: -25°C +85°C |
|---|---|
| IP Rating | 60V |
| Termination Method | PCB |
| Current Rating | 3A |
| Packaging Details | m8 4pin female ip67 waterproof panel mount solder connector 1.Our packaging:each pcs in one PE bag, then put in a small carton. 2.According to customer request. |
| Mame | Waterproof RJ45 Connector |
|---|---|
| IP Degree | IP68 |
| Material | TPU Cu |
| Speed | 10/100Mbps And 1Gbps Data Rates |
| Colour | Black |
| Orientation | Straight |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Contacts | 5pins And 3+PE |
|---|---|
| Connector Design | M12 And Solenoid Valve C |
| Termination | Screw |
| Protect Level | IP65 |
| Contact Material | Copper |
| Product Name | M12 To Solenoid Value Connector Cable |
|---|---|
| Application | Automotive, Sensor,Automotion |
| Insert Material | TPU+GF |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Overmold Material | Transparent TPU |