| Pin | 8P8C |
|---|---|
| Color | Black |
| Locking System | Screw |
| Application | Ethernet |
| Type | Panel Mount/Molded/Assembly |
| Model Type | M5 Molding Connector |
|---|---|
| Poles | 4P |
| Connector Gender | Female To Female |
| Rated Current | 1A |
| Rated Voltage | 60V |
| Connector Terminal | Phosphor Bronze |
|---|---|
| Temperature Range | -40℃~+105℃ |
| Pin Number | 2/ 3/ 4/ 5/ 7/ 8/ 9/ 12/ 14/ 15/ 17/ 19 |
| IP Rating | IP67 |
| Current Rating | 5A |
| Connector Body | TPU |
|---|---|
| Mating Cycle | More Then 500 |
| Contact Resistance | ≤ 5 Ohm/≤ 3 Ohm |
| Cable Temperature | -25 To 85C Or -40 To 105c |
| Connector Type | Circular |
| Type | L20 Waterproof Connector |
|---|---|
| Gender | Female & Male |
| Contacts | 2pins |
| Material | Nylon PA66,UL94-V0 |
| IP Level | IP68 |
| Model Number | M23 Connector |
|---|---|
| Application | Power ,sensor,automotive,ethernet,car Etc. |
| Gender | Male And Female |
| Connector Locking System | Screw |
| Cable Outlet | 6-10 Mm |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Type | Waterproof Connector, Waterproof Connector |
| Application | Automation |
| Series | M12 |
| Material Of Contact | CuZn(Brass) |
| Orientation | Straight |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Type | LOW VOLTAGE |
|---|---|
| Conductor Material | Copper |
| Connector Insert | TPU |
| IP Rating | IP67 |
| Contact Resistance | ≤5MΩ |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | M16, M16 Square Panel Mount Connector |
| Application | Automotive, Automotive |
| Insert Material | PA66+GF20% |
| Certificate | ISO9001/CE/ROHS/IP68 |