| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Contact Pin | 5 Pin |
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Model Number | 7/8 Panel Mount |
| Connector Type | Screw |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Contact Pin | 4 Pin |
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Model Number | 7/8 Panel Mount |
| Connector Type | Screw |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Contact Pin | 8 Pin |
| Model Number | M12 Panel Mount |
| Connector Type | Screw |
| IP Rated | IP67 |
| Poles | 2pin 3pin 4pin 5pin 6pin 7pin 8pin 9pin |
|---|---|
| Rated Current | 3A,5A,13A |
| Rate Voltage | 250V |
| IP Rating | IP68 |
| Tempereture Range | -25°C~+85°C |
| Product Name | UCU Waterproof Connector |
|---|---|
| Gender | Female And Male |
| Current Rating | 10A |
| Number Of Contacts | 2.3.4.5.6.7.9pins |
| Connector Type | Without SR |
| Product Name | M12 8pin Molding Cable |
|---|---|
| Application | Sensor Or Automation |
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Contacts | 3 4 5 6 8 12pins |
| Application | LED Street Light Module |
|---|---|
| Pins | 2P |
| Waterproof Level | IP67 |
| Voltage Rating | 250V |
| Type | ADAPTER |
| Product Name | M12 8pin Molding Cable |
|---|---|
| Application | Sensor Or Automation |
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Contacts | 3 4 5 6 8 12pins |
| Pins | 3 4 5 8 12pin |
|---|---|
| Termination | Crimping Or Solder |
| Certificate | CE ROHS |
| Insert Material | PA66+GF20% |
| Mating Cycle | 500 |
| Pins | 4p, 3P, 2P, 2pin 3pin 4pin |
|---|---|
| Rated Voltage | 500/300V |
| Color | Black |
| Temperature Range | -40~+105℃ |
| Cable Diameter | ≤9mm |