| Pins | 4p, , 8P |
|---|---|
| Temperature Range | -25°C ~ + 85°C |
| Rated Voltage | 250V For 3/4 Pin, 60V For 5pin, 30V For 8/12/17pin |
| Approval | ROHS, CE |
| Gender | Female |
| Connector Coded | A、B、D |
|---|---|
| Number Of Positions | 3~17PIN |
| Rated Voltage | 30V-250V |
| Rated Current | 1.5A~4A |
| Insulation Resistance | ≥ 100 MΩ |
| Orientation | Straight |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Contacts | 6.7.9.12.17.19pins |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Mating Cycle | >500times |
| Insert Material | PA66 |
| Cable Temperature | -40℃~+125℃ |
| Orientation | Straight |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| IP Rating | IP67 |
|---|---|
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Mating Endurance | ≥500 |
| Model Number | M5 |
|---|---|
| Gender | Male |
| Type | Molded Cable Connector |
| Rated Current | 1A |
| Rated Voltage | 60V |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Insert Material | TPU+GF |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Number Of Pole | 4pins |
| Degree Of Protect | IP67/IP68 |
| IP Rating | IP67 |
|---|---|
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Mating Endurance | ≥500 |
| Connector Insert | PA66+30%GF |
| Place Of Origin | Shen Zhen,China |
|---|---|
| Model Number | M8 Assembly |
| Application | Automotive |
| Waterproof Degree | IP67/IP68 |
| Rated Voltage | 60/30 V |