| Pins | 3pins And 2+PE 3+PE |
|---|---|
| Connector Name | M12 And Solenoid Valve C |
| Termination | Threaded |
| IP Rating | IP65 |
| Gender | Female |
| Pins | 8pins And 3+PE |
|---|---|
| Connector Name | M12 And Solenoid Valve C |
| Termination | Threaded |
| IP Rating | IP65 |
| Gender | Male |
| Product Connector | UCU Connector |
|---|---|
| Connector Gender | Female To Male |
| Contacts | 2pins |
| Type | Assembly To Panel |
| Mating Style | Screw |
| Product Name | M12 D Coding To RJ45 Cable |
|---|---|
| Type | Molding Type |
| Poles | 4P |
| Connector Gender | Male |
| Mating Cycle | >500times |
| Product Name | M12 Or Solenoid Value C Connector |
|---|---|
| Termination | Screw/soleder/crimp |
| Insert Material | TPU+GF |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Orientation | Straight |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Temperature Range | 20℃~+80℃ |
|---|---|
| Insert Material | PA66 |
| Contact Material | Copper Contact Gold Plating Contact |
| Rated Current | 4A/2A/1.5A |
| Cable Diameter | ≤4mm~≤8.0mm |
| Product Name | M12 8pin Molding Cable |
|---|---|
| Application | Sensor Or Automation |
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Contacts | 3 4 5 6 8 12pins |
| Place Of Origin | Shen Zhen,China |
|---|---|
| Brand Name | RIGOAL |
| Model Number | M5 Connector |
| Type | DIN |
| Application | Automotive |
| Operating Temperature | -25°C~85°C |
|---|---|
| Connector Locking System | Solder/Pcb/Wire |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Rated Voltage | 30V For 8 12 Pin/60V For 5 Pin/250V For 3 4 17 Pin |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |