| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Brand Name | Rigoal Connector(RG) |
| Model Number | M16 Series |
| Type | ADAPTER, M16 |
| Application | Automotive |
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Coding | A B D Coding |
| Gender | Male And Female |
| Type | Panel Mount/Assembly/cable |
| Rated Current | 1A For 12 Pin/2A For 8 Pin/4A For 3 4 5 17 Pin |
| Pin | 3 4 5 8 12 17 Pin |
|---|---|
| Coding | A B D X Coding |
| Outlet | Suitable OD 4-8mm Cable |
| Connector Locking System | Screw Locking (12pin Is Solder Type) |
| Mechanical Operation | >500 Mating Cycles |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | M12 X-coded Connector |
| Application | Automotive |
| Assembly Style | Solder |
| Gender | Male And Female, Male And Female |
| Temperature Range | -25°C ~ +85°C |
|---|---|
| Rated Voltage | DC60V AC50V |
| Contact Material | Brass, Gold Plated |
| Mating Cycle | >100 Times |
| Rated Current | 0.5A |
| Application | Electric Bike |
|---|---|
| Contact Material | Copper Gold Plating |
| Rated Current | 1.5 A, 3A, 4 A, 1.5A-4A |
| Rated Voltage | 30/60V, 30-60V |
| Gender | Female / Male |
| Shell Material | Copper/Zinc |
|---|---|
| Connector Gender | Female |
| Overmold Material | PVC/TPU |
| Terminal Material | Phosphor Copper |
| Mating Cycle | >500times |
| Product Connector | FUS-1 |
|---|---|
| Connector Gender | Male |
| Rated Current | 10A |
| Type | UCU Connector |
| Mating Style | Screw |
| Product Connector | FUS-1 |
|---|---|
| Connector Gender | Female |
| Current Rating | 10A |
| Contacts | 6pins |
| Type | UCU Connector |
| Pins | 3pins And 2+PE 3+PE |
|---|---|
| Connector Name | M12 And Solenoid Valve C |
| Termination | Threaded |
| IP Rating | IP65 |
| Gender | Female |