| Connector Shell | Nickel Plated |
|---|---|
| Cable Outer Diameter | 4.0-8.0mm |
| IP Rating | IP67 |
| Connector Type | M8 |
| Material | Copper, Plastic |
| Connector Design | Female Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge (mm) | 0,34 Mm² |
| Wire Gauge | 22AWG |
| Cable Outlet | 3,5 - 5,0 Mm |
| Product Connector | FUS-1 |
|---|---|
| Connector Gender | Female To Male |
| Current Rating | 10A |
| Contacts | 5pins |
| Type | UCU Connector |
| Connector Design | M8 Male Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge (mm) | 0.25 Mm² |
| Wire Gauge (AWG) | 24 |
| Contacts | 4pins |
| Contacts | 3+PE |
|---|---|
| Connector Design | M12 Molding To Solenoid Valve B Connector |
| Termination | Screw |
| Degree Of Protection | IP65 |
| Contact Material | CuSn (bronze) |
| Name | M16 8 Pin Connector |
|---|---|
| Connector Locking System | Screw |
| Termination | Solder |
| Degree Of Protection | IP67 |
| Pins | 4p, 8P, 4pin 8pin |
| Pins | 4p, 3P, 2P |
|---|---|
| Application | Automotive |
| Model Number | M5 Cable Assemblies |
| IP Degree | IP67 / IP68 |
| Contact Way | Screw |
| Pins | 4p, 5P, 12p, 3P, 8P, 6P, 17P |
|---|---|
| Coding | A |
| IP Rating | IP67 |
| Temperature Range | -40°C ~ + 125°C |
| Cable Length | Base On Customer Request |
| IP Rating | IP67 |
|---|---|
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Mating Endurance | ≥500 |
| Product Name | M12 Angle 12pin Type Wire Connector |
|---|---|
| Termination | Screw |
| Insert Material | TPU+GF |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Overmold Material | Transparent TPU |