| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Brand Name | Rigoal |
| Model Number | USB3.0 |
| Type | Usb |
| Application | Audio & Video/Data/Automotive |
| Contacts | 6.7.9.12.17.19pins |
|---|---|
| Termination | Welding |
| Mating Cycle | >500times |
| Cable Temperature | -40℃~+125℃ |
| Shell Material | Copper/Zinc |
| Product Connector | UCU Connector |
|---|---|
| Gender | Male To Male |
| Current Rating | 5A |
| Poles | 4pins |
| Type | Shielded Connector |
| Certificate | CE/Rohs/REACH |
|---|---|
| Jacket Material | PVC/PUR |
| Mounting Type | Staight,90 Degree Right Angle Elbow |
| Wire Length | Customize |
| Conductor Material | Brass/Gold |
| Gender | Female Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge | 24 |
| Cable Outlet | 3,5 - 5,0 Mm |
| Upper Limit Temperature | 85 °C |
| Gender | Male |
|---|---|
| Degree Of Protection | IP67 |
| Rate Voltage | 60V |
| Limiting Temperatu | '-25℃ - +85℃ |
| Rate Current | 4A |
| Temperature Range | -40°C ~ + 125°C |
|---|---|
| Sealing | O-ring |
| Number Of Contacts | 3 / 4 / 5 / 8 / 12 / 17 |
| IP Rating | IP67 |
| Pins | 4p, 5P, 12p, 3P, 8P, 6P, 17P |
| Gender | Male |
|---|---|
| Product | 7/8'' Connector |
| Degree Of Protection | IP67 |
| Poles | 5pins |
| Rated Current | 9A |
| Product Name | M12 Connector |
|---|---|
| Type | Front Panel Mount |
| Pins | 4pins |
| Gender | Female |
| Mating Cycle | >500times |
| Pins | 4p, |
|---|---|
| Mounting Type | PCB Mount / Panel Mount / Cable |
| Termination Style | Solder Type / PCB Mount |
| Orientation | Straight |
| Temperature Range | -25°C ~ + 85°C |