| Assembly | Solder |
|---|---|
| Certificate | UL,CE,TUV,ROHS,CCC ,CQC |
| Type | RJ45 |
| Current Rating(A | 1.5A |
| Protection Level | IP67 |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Contact Pin | 4 Pin |
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Model Number | 7/8 Panel Mount |
| Connector Type | Screw |
| Place Of Origin | Guangdong, China, China |
|---|---|
| Model Number | M12 |
| Application | Industrial Automation, Automation |
| Series | M12 |
| Material Of Contact | CuZn(Brass) |
| Contacts | 3+PE |
|---|---|
| Connector Design | Female Connector |
| Termination | Screw Clamp |
| Protection Level | IP65 |
| Contact Material | Bronze |
| Product Name | M8 3PIN Board Rear Mounted Flange Waterproof Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Insert Material | TPU+GF |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Contact Resistance | ≤5mΩ |
|---|---|
| Standard | IEC 61076-2-101 |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Application | Audio & Video |
| Protection Level | IP67/IP68 Waterproof |
| Use | COMPUTER |
|---|---|
| Material | PVC |
| Color | Customizable |
| Type2 | Waterproof Connector |
| Rated Current | 1.5A |
| Type | Adapter |
|---|---|
| Gender | Male |
| Application | Automotive And Sensor |
| Pins | 4P |
| Connection Type | M12 To RJ45 Connector |
| Connector Type | M5 Panel Mount Connector |
|---|---|
| Contacts | 3P 4P |
| Gender | Male |
| Rated Current | 1A |
| Rated Voltage | 60V |
| Orientation | Straight |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |