| Name | M12 90 Degree Panel Mount Connector |
|---|---|
| Connector Contacts | Brass With Gold Plated |
| Connector Insert | TPU/PA |
| Current | 1.5A |
| Shielding | Unavailable |
| Size | M8/M12/M23/ 7/8" |
|---|---|
| Protection Class | IP65 / IP67 |
| Application | Circular Connector |
| Gender | Male / Female |
| Function | Aviation Connector |
| Gender | Female |
|---|---|
| Application | Industrial |
| Type | DIN |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Rigoal Connector(RG) |
| Pins | 16p, 4p, 12p, 7P, 9P, 6P, 17P |
|---|---|
| Type | For Signal And Power |
| Gender | Male |
| IP Rating | IP67,IP68 |
| Temperature | -25°C-85°C |
| Orientation | Straight |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Gender | Male-Female |
|---|---|
| Shielding | Non-Shielded |
| Type | Medium Voltage, DIN |
| Certificate | IP67 |
| Over-mold Material | PVC Or TPU |
| Wire Specifications | 28AWG---14AWG |
|---|---|
| Insulation Resistance | >1000MΩ |
| Alternative | LEMO PKG, ODU G5 |
| Code | A / B Code |
| Insert | TPU+GF |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Contact Pin | 12 Pin |
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Model Number | M12 Panel Mount |
| Operating Temperatur | -40℃~85 ℃ |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Contact Pin | 12 Pin |
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Model Number | M12 Panel Mount |
| IP Rated | IP67 |
| Product Name | Assembly Solenoid Value Connector C Type |
|---|---|
| Type | DIN43650C |
| Form | 3P 4P 2+2PE 3+PE |
| Rated Current | 5A |
| Standard | DIN EN175301-830-A |