| Product Name | M12 Molding Sensor Connector |
|---|---|
| Termination | Screw |
| Insert Material | TPU+GF |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Model Number | M16 |
| Application | Automotive, Sensor Or Automation |
| Product Name | M16 Assembly Connector Cable |
| Brand Name | Rigoal Connector |
| Connector Design | Male Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Degree Of Protection | IP65 |
| Contact Material | CuSn (bronze) |
| Contact Plating | Sn(tin) |
| Poles | 3+PE 2+PE |
|---|---|
| Connector Design | M12 To Solenoid Valve Connector |
| Termination | Threaded |
| Degree Of Protection | IP67 |
| Cable Jacket | PUR Or PVC |
| Model Type | M5 Molding Connector |
|---|---|
| Poles | 4P |
| Connector Gender | Female To Female |
| Rated Current | 1A |
| Rated Voltage | 60V |
| Gender | Female/Male |
|---|---|
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Protection Level | IP67/IP68 Waterproof |
| Standard | IEC 61076-2-101 |
| Contact Resistance | ≤5mΩ |
| IP Rating | IP65/IP67 |
|---|---|
| Rated Current | 1.5A |
| Current Voltage | 30V |
| Withstanding Voltage(AC.V)1minu | 1000V |
| Connector | USB 2.0 Connector, USB 3.0 Connector |
| Type | Sensor Connector |
|---|---|
| Gender | Female |
| Application | Automotive And Sensor |
| Pins | 4P |
| Connection Type | M12 To RJ45 Connector |
| Name | M12 90 Degree Panel Mount Connector |
|---|---|
| Connector Contacts | Brass With Gold Plated |
| Connector Insert | TPU/PA |
| Current | 1.5A |
| Shielding | Unavailable |
| Connector Type | M5 Molding Connector |
|---|---|
| Contacts | 4P |
| Gender | Male To Male |
| Oriental | Right Angle And Straight |
| Rated Current | 1A |