| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Type | Waterproof Connector |
| Application | Automation |
| Series | M12 |
| Coding | A,B,C,D,X |
| Cable Specification | 0.15m㎡~0.2m㎡ |
|---|---|
| Diameter Range | Φ5.5mm~Φ7mm |
| Contact Diameter And Number | 4 Pins |
| Rated Current | 1.5A |
| Flammability Rating | UL94-V0 |
| Cable Od | Max.5.5mm/7.5mm/10.0mm |
|---|---|
| Wire Specification | 24-14AWG |
| Poles | 8pins |
| Plating | Tin Plating |
| Certifications | CE, RoHS |
| Product | USB 2.0 |
|---|---|
| Diameter Range | Φ5.5mm~Φ7mm |
| Contact Diameter And Number | 4pins |
| Rated Current | 1.5A |
| Gender | Female |
| Contacts | 2 Pins |
|---|---|
| Connector Gender | Male |
| Termination | Screw |
| Connector Type | Panel Mount |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |
| Pins NO. | 3 4 5 8 12 17 |
|---|---|
| Code | A B D X S |
| Cable AWG | 26AWG -22AWG /Custom |
| Contact Plating | Au(gold Plating) |
| Connector Material | CuZn,TPU Or PVC |
| Termination | Solder |
|---|---|
| Insert Material | TPU+GF |
| Contact Material | Brass With Gold Plated |
| Overmold Material | Transparent TPU |
| Coupling Material | Brass With Nickel Plated |
| Gender | Male |
|---|---|
| Material | PVC;PUR |
| Rated Voltage | 30-60V |
| Rated Current | 1.5-4A |
| PIN | 3,4,5,6,8 PIN |
| Gender | Male, Female |
|---|---|
| Material | PVC;PUR;Cuzn;TPU |
| Rated Voltage | 30-60V |
| Rated Current | 1.5-4A |
| PIN | 3,4,5,6,8 PIN |
| Connector Coded | A |
|---|---|
| Number Of Positions | 3~8PIN |
| Rated Voltage | 30V-250V |
| Rated Current | 1.5A~4A |
| Insulation Resistance | ≥ 100 MΩ |