| Gender | Male, Female |
|---|---|
| Material | PVC;PUR;Cuzn;TPU |
| Rated Voltage | 30-60V |
| Rated Current | 1.5-4A |
| PIN | 3,4,5,6,8 |
| Connector Design | M8 Male Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge | 24 |
| Cable Outlet | 3,5 - 5,0 Mm |
| Lower Limit Temperature | -40 °C |
| Connector Design | M8 Female Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge | 24 |
| Contacts | 6P |
| Upper Limit Temperature | 85 °C |
| Connector Design | M8 Female Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge (mm) | 0.25 Mm² |
| Wire Gauge (AWG) | 24 |
| Cable Outlet | 3,5 - 5,0 Mm |
| Connector Design | M8 Female Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge (mm) | 0,25 Mm² |
| Wire Gauge (AWG) | 24 |
| Cable Outlet | 3.5 - 5.0 Mm |
| Connector Design | Female Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge (mm) | 0,25 Mm² |
| Wire Gauge (AWG) | 24 |
| Cable Outlet | 3.5 - 5.0 Mm |
| Connector Design | Male Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge (mm) | 0,25 Mm² |
| Wire Gauge (AWG) | 24 |
| Cable Outlet | 3,5 - 5,0 Mm |
| Type | Adapter |
|---|---|
| Gender | Female/Male |
| Number Of Cores | 3/4/5/8/12/17 Pin |
| Mounting Type | Soldering/PCB Termination |
| Locking Way | Front/Rear Fastened |
| Connector Design | Female Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge (mm) | 0,25 Mm² |
| Wire Gauge (AWG) | 24 |
| Cable Outlet | 3,5 - 5,0 Mm |
| Gender | Female / Male |
|---|---|
| Connector Type | Panel Mount |
| Number Of Pins | 3/4/5/8/12/17 Pin |
| Mounting Type | Soldering Termination |
| Locking Mechanism | Front/rear Fastened |