| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | RG2112 Sensor Terminal Electrical Connector |
| Application | Automotive |
| Operating Temperature | -25℃~85 ℃ |
| Contact Material | Brass Copper Plating |
| Contacts | 2 Pins |
|---|---|
| Connector Gender | Male |
| Termination | Screw |
| Connector Type | Panel Mount |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |
| Contacts | 8Pins |
|---|---|
| Gender | Male |
| Wire Gauge(mm) | Max. 0,75 Mm2 (max. AWG 20) |
| Rated Voltage | 60 V (32 V) |
| Rated Impulse Voltage | 500V |
| Product Name | M12 Connector |
|---|---|
| Type | Panel Mount |
| Contacts | 5Poles |
| Gender | Male |
| Mating Cycle | >500times |
| Contacts | 8Pins |
|---|---|
| Type | Female |
| Termination | Screw |
| Rated Voltage | 60V |
| Rated Impulse Voltage | 500V |
| IP Rating | IP67 |
|---|---|
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Mating Endurance | ≥500 |
| Place Of Origin | China |
|---|---|
| Type | Waterproof Connector, Waterproof Connector |
| Application | Automation |
| Series | M12 |
| Coding | A,B,C,D,X |
| Connector Type | M5 Panel Mount Conenctor |
|---|---|
| Contacts | 3P |
| Gender | Female |
| Oriental | Straight |
| Rated Current | 1A |
| Contacts | 3 Poles |
|---|---|
| Connector Design | Weipu 17 Connector |
| Termination | Solder |
| Contact Material | Brass With Gold Plating |
| Connector Gender | Female |
| Number Of Contacts | 2.3.4.5.6.7.8.12.14.19.24pins |
|---|---|
| Connector Locking System | Screw |
| Termination | Solder |
| Cable Outlet | 4–6 Mm (PG 7)/6–8 Mm (PG 9) |
| Mechanical Operation | > 500 Mating Cycles |