| Pin Number | 2 3 4 5 6 8 12pin |
|---|---|
| Coded | A/B/D/X |
| Rated Voltage | 250V |
| Rated Current | 4A |
| Insert Material | PA66+30%GF |
| Orientation | Straight |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Gender | Male And Female |
|---|---|
| Connector Type | Male Female Plug |
| Code | A/B/D Coded |
| Contact Material | CuZn, TPU |
| Rated Voltage | 30V For 5/6/8 Pin, 60V For 3/4 Pin |
| Type | Assembly/Panel Mount/Molded |
|---|---|
| Operating Temperature | -30°C~105°C |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
| Connector Locking System | Screw/Solder/PCB/Wire |
| Mechanical Operation | >500 Mating Cycles |
| Pin | 8P8C |
|---|---|
| Color | Black |
| Locking System | Screw |
| Type | Assembly/Panel Mount/Molded |
| Cable OD | 5.5mm~7.0mm |
| Contacts | 12pins |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Type | Assembly Connector |
| Insert Material | PA66 |
| Cable Temperature | -40℃~+125℃ |
| Minimum /Maximu | -25°C +85°C |
|---|---|
| Pins | 16p, 4p, 5P, 12p, 1P, 7P, 9P, 3P, 2P |
| Core Material | PA66 |
| Voltage Rating | 60V |
| Metal Material | Copper |
| Contacts | 12pins |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Type | Square Panel Mount |
| Cable Temperature | -40℃~+125℃ |
| Shell Material | Copper / Zinc |
| Temperature Range | 20℃~+80℃ |
|---|---|
| Insert Material | PA66 |
| Contact Material | Copper Contact Gold Plating Contact |
| Rated Current | 4A/2A/1.5A |
| Cable Diameter | ≤4mm~≤8.0mm |
| D-SUB Pin | 9 15 Pin |
|---|---|
| M12 Pin | 2 3 4 5 8 12 17 Pin |
| M12 Coding | A B D Coding |
| Degree Of Protection | IP67/IP68 |
| Material Of D-SUB Connector | CuZn PA66 |