| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Contact Pin | 2 Pin |
| Current Rating | 50A Max |
| Model Number | Weipu Connector |
| Connector Type | Push Locking |
| IP Rating | IP67 |
|---|---|
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Mating Endurance | ≥500 |
| Application | Power |
|---|---|
| Gender | Male |
| Pins | 3 4 5 6 8pin |
| IP Degree | Ip67/68 |
| Core Material | PA66 |
| Application | Sensor Or Automation |
|---|---|
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Contacts | 3 4 5 6 8 12pins |
| Contact Way | Solder |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Contact Pin | 3/4/5/6/8/12/17 Etc Pin |
| Current Rating | 4A |
| Model Number | M12 Molding Cable |
| Connector Locking System | Solder |
| Temperature Range | 20℃~+80℃ |
|---|---|
| Insert Material | PA66 |
| Contact Material | Copper Contact Gold Plating Contact |
| Rated Current | 4A/2A/1.5A |
| Cable Diameter | ≤4mm~≤8.0mm |
| Product Name | M12 Connector |
|---|---|
| Type | Panel Mount |
| Contacts | 3 4 5 6 8 12 17 Pin |
| Gender | Male |
| Mating Cycle | >500times |
| IP Rating | IP67 |
|---|---|
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Mating Endurance | ≥500 |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Application | Automotive |
| Pins | 8P8C |
| Ambient Temperature | -20°c~+80°c |
| Connector Contacts | Phosphor Bronze With Gold Plated |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | M12X-8P |
| Application | Power |
| Pins | 8P |
| Waterproof Rate | IP67 |