| Orientation | Straight |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Pin | 2 3 4 5 7 8 9 10 12 16 17 20 24 26 Pin |
|---|---|
| Rated Current | 3A,5A,10A,13A,15A,25A,30A,50A |
| Rated Voltage | 125V,180V,200V,250V,500V |
| Type | Panel Mount/Assembly/With Cable |
| Test Voltage(AC.V)1min | 1000,1200,1500 |
| Rated Temperature | -40°C ~ + 80°C |
|---|---|
| Wire Gauge | 0.14mm2(AWG 26) |
| Insulation Resistance | ≥100 MΩ |
| Contact Resistance | ≤6mΩ |
| Contacts Plating | Au(Gold) |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
|---|---|
| Rated Voltage | 30V |
| Connector Type | M16 Assembly Plug |
| IP Rating | IP67 |
| Model Number | M16 Plug |
| Model Number | 923 |
|---|---|
| Application | Automotive, Power |
| Pins | 6P |
| Termination | Solder |
| Degree Of Protection | IP67 |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Contact Pin | 4 Pin |
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Model Number | M12 Panel Mount |
| Connector Type | Screw |
| Customizable | Can Be Applied To Ambient Temperature -25-85°C |
|---|---|
| Installation Style Straight Insert | Installation Style Straight Insert |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| M12 Molding Connector Cable | Model Number |
| Brand | Rigoal Connector(RG) |
| Pins | 4p, 3P, 2P, 2pin 3pin 4pin |
|---|---|
| Rated Voltage | 500/300V |
| Color | Black |
| Temperature Range | -40~+105℃ |
| Cable Diameter | ≤9mm |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | Led Waterproof Connector |
| Application | Automotive |
| Material | PVC |
| Connector Type | Adaptor |
| Type | M16 LED Waterproof Connector |
|---|---|
| Gender | Female To Male |
| Poles | 2P |
| Mating Style | Quick Connect |
| Protect Level | IP67 |