| Pins | 3 4 5 8 12pin |
|---|---|
| Termination | Crimping Or Solder |
| Certificate | CE ROHS |
| Insert Material | PA66+GF20% |
| Mating Cycle | 500 |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Contact Pin | 5 Pin |
| Current Rating | 50A Max |
| Model Number | Weipu Connector |
| Connector Type | Push Locking |
| Temperature Range | 20℃~+80℃ |
|---|---|
| Insert Material | PA66 |
| Contact Material | Copper Contact Gold Plating Contact |
| Rated Current | 4A/2A/1.5A |
| Cable Diameter | ≤4mm~≤8.0mm |
| Pins | 19 Pin |
|---|---|
| Contact Resistance | ≤5MΩ |
| Seal / O-ring | FKM Or NBR |
| Product Name | Rigoal M23 Connector Male/Female 19-pin 623T Flanged Signal IP67 Waterproof Assembly Panel Mount Connector |
| Insulation Resistance | ≥ 100M Ω |
| Application | Power |
|---|---|
| Gender | Female/Male |
| Pins | 4p, 5P, 3P, 2P |
| Product Name | M8 Assembly Connector |
| Crimp Mouth Diameter | 2.0mm |
| Application | Audio & Video |
|---|---|
| Color | Black |
| Fuction | Waterproof |
| Termination | Crimp, Overmoulded On Cable |
| Mating Cycle | 500 Times |
| Product Name | UCU Waterproof Connector |
|---|---|
| Gender | Female |
| Current Rating | 10A |
| Number Of Contacts | 2poles |
| Connector Type | Without SR |
| Model Number | M23 Connector |
|---|---|
| Application | Power ,sensor,automotive,ethernet,car Etc. |
| Gender | Male And Female |
| Connector Locking System | Screw |
| Cable Outlet | 6-10mm |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | M23 Assembly Connector |
| Application | Automotive, Power |
| Pins | 9pin |
| Rated Current | 16*8A/3*10A |
| Temperature Range | 40℃-105℃ |
|---|---|
| Warranty | 12 Month |
| Certificate | UL,CE,TUV,ROHS,CCC,CQC |
| Material | PA66 Nylon UL94V-0 |
| Rating | 110V / 5A |