| Application | Outdoor LED Display / Lighting, Outdoor |
|---|---|
| Pins | 4p, 5P, 1P, 7P, 3P, 8P, 2P, 6P |
| Advantage | Long Duration And High Reliability |
| Warranty | 12 Month |
| Connector Type | Screw/thread Lock Plug,panel Mount,solder |
| Application | Power |
|---|---|
| Pins | 19P |
| Waterproof Rate | Ip67/68 |
| Rated Current | 16*8A/3*10A |
| Insert Material | PA66 |
| Product Name | M12 8pin Molding Cable |
|---|---|
| Application | Sensor Or Automation |
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Standard | IEC61076-2-102 |
| Contacts | 3 4 5 6 8 12pins |
| Rated Current | 5A-13A |
|---|---|
| Max Temp | -20℃~+85℃ |
| Durability (Plug/Unplug) | 500 Times |
| Waterproof Level | IP68 |
| Pins Range | 3 Pin |
| Application | Power |
|---|---|
| Pins | 12pin |
| Waterproof Rate | Ip67/68 |
| Rated Current | 16*8A/3*10A |
| Insert Material | PA66 |
| Protection Level | IP67/IP68 |
|---|---|
| Connecting Mode | Screw Connect |
| Operating Voltage | 300V |
| Temperature Range | -25°C ~ + 80°C |
| Insert Material | Pa66 |
| Type | DIN |
|---|---|
| Gender | Female |
| Waterproof Rate | IP67 |
| Material | PA66+GF |
| Pin | 2p, 3p, 4p, 5p, 6p,7p,8p,12p,14p |
| Temperature Range | -40°C +80°C |
|---|---|
| IP Degree | IP67 |
| PINS | 4p, 5P, 3P, 8P, 6P |
| Core Material | PA66 |
| Code Type | A/B/C/D |
| Pin Number | 2/ 3/ 4/ 5/ 7/ 8/ 9/ 12/ 14/ 15/ 17/ 19 |
|---|---|
| Gender | Male & Female |
| Connector Shell | Nickel Plated |
| Product Name | M8 Waterproof Connector |
| Temperature Range | -40℃~+105℃ |
| Orientation | Orientation |
|---|---|
| IP Rating | IP67 |
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |