| Pin | 2 3 4 5 7 8 9 10 12 16 17 20 24 26 Pin |
|---|---|
| Rated Current | 3A,5A,10A,13A,15A,25A,30A,50A |
| Rated Voltage | 125V,180V,200V,250V,500V |
| Type | Panel Mount/Assembly/With Cable |
| Test Voltage(AC.V)1min | 1000,1200,1500 |
| Gender | Female |
|---|---|
| Product | 7/8'' Connector |
| Type | Assembly Connector |
| IP Rating | IP67 |
| Poles | 4pins |
| Connector | 7/8" Connector |
|---|---|
| Wire Gauge (AWG) | 16 |
| Type | Assembly |
| IP Rating | IP67 |
| Contacts | 3+PE |
| Pin | 2 3 4 5 7 8 9 10 12 16 17 20 24 26 Pin |
|---|---|
| Rated Current | 3A,5A,10A,13A,15A,25A,30A,50A |
| Rated Voltage | 125V,180V,200V,250V,500V |
| Type | Panel Mount/Assembly/With Cable |
| Test Voltage(AC.V)1min | 1000,1200,1500 |
| Gender | Male Female, Male |
|---|---|
| Type | M8 CONNECTOR |
| Contacts | 3 4 5 6 8 Pins |
| Coupling Nut | Brass With Nickel Plated |
| Shielding | Unavailable |
| Contacts | 2+PE / 3+PE |
|---|---|
| Coding | Size C |
| Degree Of Protection | IP65 |
| PIN Number | 3pins And 4pins |
| EMC Compliance | Not Shielded |
| Number Of Pins | 8Pins |
|---|---|
| Gender | Female |
| Rated Voltage(V) | 60V |
| Rated Impulse Voltage | 500V |
| Rated Current | 5A |
| Gender | Female |
|---|---|
| Product | 7/8'' Connector |
| Type | Panel Mount Connector |
| Degree Of Protection | IP67 |
| Contact Numbers | 5pins |
| Contacts | 8Pins |
|---|---|
| Gender | Male |
| Wire Gauge(mm) | Max. 0,75 Mm2 (max. AWG 20) |
| Rated Voltage | 60 V (32 V) |
| Rated Impulse Voltage | 500V |
| Number Of Contacts | 8 Pins |
|---|---|
| Termination | Screw |
| Gender | Male |
| Rated Voltage | 60V |
| Rated Impulse Voltage | 500V |