| Application | Sensor Or Automation |
|---|---|
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Contacts | 3 4 5 6 8 12pins |
| Contact Way | Solder |
| Gender | Male & Female |
|---|---|
| Connector Type | Soldering |
| Rated Current | 1.5A-4A |
| Rated Voltage | 30-60V |
| Number Of Cores | 3/4/5/6/8 Pin |
| Poles | 3+PE |
|---|---|
| Connector Design | M12 And DIN 43650 |
| Termination | Screw |
| IP Rating | IP65 |
| Housing Material | PA |
| Model Number | M23 Connector |
|---|---|
| Application | Power ,sensor,automotive,ethernet,car Etc. |
| Gender | Male And Female |
| Connector Locking System | Screw |
| Cable Outlet | 6-10mm |
| Contacts | 8pins And 2+PE |
|---|---|
| Connector Design | M12 And Solenoid Valve B |
| Termination | Screw |
| Degree Of Protection | IP65 |
| Contact Material | Copper |
| IP Degree | IP68 |
|---|---|
| Colour | Golden |
| Ambient Temperature | 20/- 40℃~+80℃ |
| Pins | 4p, 5P, 3P, 8P |
| Insulation Resistance | ≥ 100M Ω |
| Mate Model | Sp21 |
|---|---|
| Number Of Contact | 5P |
| Cable Outer Diameter | 7-10mm |
| Rated Current(A) | 5A |
| Contact Diameter | 1.0*5 |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Brand Name | Rigoal |
| Gender | Male&Female |
| Application | Network / Audio & Video / Automotive |
| Type | ADAPTER |
| Model Number | M23 Connector |
|---|---|
| Application | Power ,sensor,automotive,ethernet,car Etc. |
| Gender | Male And Female |
| Connector Locking System | Screw |
| Cable Outlet | 6-10mm |
| Type | DIN, DIN43650 |
|---|---|
| Application | Automotive Industrial Sensor Solar |
| Gender | Male Female |
| Product Name | Transparent Solenoid Valve DIN 43650 Connector |
| Form | 3P 4P 2+2PE 3+PE |