| IP Rating | IP67 |
|---|---|
| Type | Automation, Sensor Connector |
| Ambient Temperatu | -25C ~ + 85°C |
| Standard | IEC 61076-2-105 |
| Mating Endurance | ≥500 |
| Pins | 4p, 3P |
|---|---|
| Termination | Crimp, Moulded-on Cable |
| Cable Outlet | 3.3mm |
| Rated Voltage | 60V |
| Material Of Contact | Cu/Zu(brass) |
| Product Name | M12 8pin Molding Cable |
|---|---|
| Application | Sensor Or Automation |
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Standard | IEC61076-2-10 |
| Contacts | 3 4 5 6 8 Pins |
| Type | M16 LED Waterproof Connector |
|---|---|
| Gender | Female To Male |
| Poles | 8pins |
| Mating Style | Quick Connect |
| Protect Level | IP67 |
| Product Name | M12 8pin Molding Cable |
|---|---|
| Application | Sensor Or Automation |
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Standard | IEC61076-2-101 |
| Contacts | 3 4 5 6 8 12pins |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Model Number | GX |
| Application | Audio & Video |
| Pin | 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Pin |
| Rated Current(A) | 5/7/10/12/15/20 |
| Pins | 4p, 3P, 2P |
|---|---|
| Application | Power |
| Connector Series | M5 |
| Connector Inser | TPU |
| Contact Resistance | ≤5mΩ |
| Packaging Details | 1.Our packaging:each pcs in one PE bag, then put in a small carton. 2.According to customer request. |
|---|---|
| Delivery Time | 14 |
| Payment Terms | T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 100000 |
| Place of Origin | Shen zhen, China |
| Pins | 4p, 5P, 3P, 2P |
|---|---|
| Cable Material | PVC/PUR |
| IP Degree | IP67 / IP68 |
| Temperature Range | -25° ~ +80° |
| Wire Gouge | 24AWG/26AWG |
| Coupling | Threaded Coupling |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Shell Material | Zinc Alloy With Nikelplate |
| Mating Cycle | 500times |
| Insert Material | PA66+%30GF |