| Coding | X |
|---|---|
| Function | Waterproof |
| Certificate | IP67 |
| Connector Locking | Fix Screw |
| Gender | Male |
| Pins | 8pins And 3+PE |
|---|---|
| Connector Name | M12 And Solenoid Valve C |
| Termination | Threaded |
| IP Rating | IP65 |
| Gender | Male |
| Product Name | M12 D Coding To RJ45 Cable |
|---|---|
| Type | Molding Type |
| Poles | 4P |
| Connector Gender | Male |
| Mating Cycle | >500times |
| Temperature Range | -25℃~+85℃ |
|---|---|
| Connector Type | M12 Sensor Connector |
| IP Rating | IP67,IP68 |
| Contat Carrier | TPU+GF |
| Keywords | M12 3pin Cable Connector |
| Product Name | M12 8pin Molding Cable |
|---|---|
| Application | Sensor Or Automation |
| Coupling Nut/screw | Brass With Nickel Plated |
| Standard | IEC61076-2-10 |
| Contacts | 3 4 5 6 8 Pins |
| Gender | Female, Male |
|---|---|
| Contact Material | Golden Plating |
| Rated Voltage | 30V For 5/6/8 Pin, 60V For 3/4 Pin |
| Rated Current | 1.5A/2A/3A/4A |
| Temperature Range | -25°C ~ +85°C |
| Connector Design | Female And Male Connector |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Wire Gauge | 0.34 Mm² |
| Wire Gauge (AWG) | 22 24 26 |
| Cable Outlet | 3.5 - 5.0 Mm |
| Product Name | M12 A Coding To RJ45 Cable |
|---|---|
| Type | Molding Type |
| Poles | 8P |
| Connector Gender | Male |
| Mating Cycle | >500times |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
|---|---|
| Contact Pin | 4 Pin |
| Current Rating | 4A |
| Payment Terms | T/T Western Union PAYPAL |
| IP Rated | IP67/IP68 |
| Application | Automotive |
|---|---|
| Pins | 4p, 5P, 7P, 3P, 8P, 2P, 6P |
| Contact Material | Brass Gold Plated |
| Termination | Solder |
| IP Rating | IP67 |